Dopoledne pro děti

Aktivní dopoledne jsou aktivity pro děti od 3 do 6 let ve stylu Montessori. Děti se rozvíjí v aktivitách podle své vlastní individuální potřeby, navzájem si pomáhají a spolupracují. K dispozici jsou jim vždy průvodkyně, které podporují dítě v jeho vnitřní motivaci. Tím dítě získává sebedůvěru a učí se odpovědnosti. Máme připravené prostředí tak, aby si každé samo vybralo, čím se bude zabývat. Snažíme se o co nejvíce podnětné prostředí.

Každé z dětí se učí hledat hranice svého osobního prostoru. Rozhoduje se o tom, koho k sobě pustí a co komu dovolí a co si může dovolit ono. Tím získává respekt k druhým, protože ví, že každý rozhoduje o svém osobním prostoru stejně jako dítě samo. Tím zdokonaluje dovednost nebrat si věci osobně a respektovat potřeby u sebe i u druhých. Tato důvěra dále otevírá cestu k vzájemnosti a schopnosti efektivní týmové spolupráce.

Jak probíhá den?

Ráno přichází děti mezi 8:00 - 8:15. Okolo 8:20, když už jsme všichni, začínáme v Montessori učebně na Elipse, kde si chvilku povídáme. Učíme se naslouchat si navzájem, sdílet s ostatními svoje nápady, komunikovat a také si představíme, co se bude danný den dít. Od 9:30 probíhá v kuchyňce svačina a příprava oběda. od 10:30 až do oběda si hrajeme venku, rozvíjíme hrubou motoriku. Ve 12:00 máme oběd, který probíhá podle počasí buď venku nebo v kuchyňce. Po obědě si vyčistíme zuby a následuje polední klid až do 13:00. Děti, které nespí, mohou pokračovat v odpoledních aktivitách. Ve 14:30 končí náš program a je tedy čas si vyzvednout děti. Dítě může pokračovat v aktivním odpoledni (viz další záložka v menu).

V případě Vašeho zájmu je nutná osobní schůzka nejlépe s oběma rodiči u nás ve Mlýně. Je nutné se seznámit s prostředím a s námi. Pro naši práci je velmi důležitá vzájemná spolupráce a navázání dobrých vztahů. Věnujeme se každému dítěti velmi pečlivě a pokud rodiče v nějaké oblasti potřebují ve výchově pomoci, můžeme podnikat kroky společně, pro rychlejší dosažení kýženého pokroku.

Prosíme opravdu o pečlivé zvážení, zda jsme to, co pro své dítě hledáte. Kapacita je omezená. Rádi budeme spolupracovat s rodiči, se kterými se shodneme na našem přístupu, postupném osobním růstu se zrcadlením svého dítěte.

 

V případě zájmu nás kontaktujte:

 • Eva Kolářová

kolarova.radounka@gmail.com

 • Lucie Sára Závodná

lucie.zavodna@gmail.com

docházka dětí

Přednostně bereme děti, které mají zájem o celotýdenní docházku. Poté děti, které mají zájem o třídenní docházku, a to ve dnech : PONDĚLÍ, ÚTERÝ A STŘEDA. První 3 dny v týdnu budou od září zaměřené na témata a rozvoj dítěte podle vývojové fáze. Budeme navazovat na to, co se už děti dozvěděly. Pracujeme na vzpomínkových učebnicích. Vhodné pro děti, které budou pokračovat v komunitní škole. Je možné chodit i jeden nebo dva dny v týdnu, a to ve ČTVRTEK A PÁTEK.

 

AKTUÁLNĚ je pátek dopoledne na září již obsazený. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

Co děti potřebují :

 • 2 malé ručníky ( děti si budou měnit špinavý ručník za čistý, druhý ručník, prosíme ať je vždy čistý a vypraný )

 • vhodné oblečení na každý den

 • 4 fotky (ve formátu průkazového fota, stačí výtisk na obyčejný papír)

 • přezůvky

 • pláštěnku

 • holínky

 • příspěvek na toaletní papíry a jiné potřeby budeme řešit v průběhu nástupu
 • kartáček na zuby, pozor! Pouze jednosvazkový kartáček, budeme čistit zoubek po zoubku, lze koupit v drogérii,  zde je odkaz https://www.nazuby.cz/jednosvazkovy-kartacek

Pokud vám leží doma, tak určitě s dětmi využijeme :

 • papíry čisté nebo z jedné strany popsané
 • pastelky, voskovky, barvy temperové nebo voskové a jiné
 • látka jakákoliv i zbytky
 • omalovánky, časopisy pro děti, časopisy s úkoly pro děti apod...( každá nepomalovaná stránka se nám hodí )

 

 

Ceník

Děti lze vyzvedávat po obědě ve 12:30 nebo při plné docházce ve 14:30.

 • Docházka částečná na 5 dní v týdnu, vyzvedávání po obědě: 3 000,- Kč i se stravou /za měsíc
 • Docházka plná na 5 dní v týdnu: 4 250,- Kč i se stravou / za měsíc
 • Jeden den v týdnu, vyzvedávání po obědě: 700,- Kč i se stravou/ za měsíc
 • Jeden den v týdnu, plná docházka: 1 000,- Kč i se stravou/ za měsíc
 • Nabízíme také možnost docházky od 8 do 16 hodin. Pak cena za jeden prodloužený den v týdnu je 1 400,- Kč / za měsíc.

Částka je měsíčním paušálem na chod aktivního dopoledne. V případě nemoci se částka nevrací. Prosíme o poslání platby do posledního dne v měsíci, vždy na měsíc dopředu na číslo účtu 4000071018/7940. Každé dítě bude mít přiřazen variabilní symbol. Při platbě do poznámky napište: Jméno a příjmení dítěte.

DĚKUJEME :)

Zde si můžete stáhnout přihlášku.

Vyplněnou přihlášku pošlete na e-mail: kolarova.radounka@gmail.com

Odesláním přihlášky vyjadřujete svobodný souhlas se zpracováním osobních údajů uvedených ve formuláři, v souladu s ustanovením čl. 13 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Prohlašujeme, že tyto údaje budou použity pouze k evidenci uchazečů, nebudou sdíleny s žádnou další osobou ani k jiným obchodním účelům.

Prostředí pro děti